vBulletin analytics

Shen Min Topical Saç Ürünü

Shen Min Topical - Shen Bayan - ErkekShen Min Topical doğal özlü içeriği ile erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesini önlemede yardımcı bir üründür. Shenmin Amerika’ da Biotech firması tarafından kullanıma sunulmuştur. Türkiyede dağıtımını Orzax Medicine yapmaktadır.

Shen Min Hakkında

Shen Min Topical erkeklerde saç dökülmesi ana sebebi DHT oluşumunu engelleyerek (shen min dht blocker) etki eder.Antioksidan etki ile saç foliküllerindeki dejenerasyonu engeller, yaşlanma belirtilerini geciktirir.

Doğum sonrasında, menopoz öncesinde ve sonrasında östrojen eksikliğinden kaynaklanan saç kayıplarında gösterdiği fitoöstrojenik etkiyle önler ve sağlıklı saç gelişimini destekler.

Shen Min Topical dolaşımı düzenleyen etkisi ile saçlı derideki kan akışını düzenler güçlü ve sağlıklı bir saç için gerekli temel besleyicilerin foliküle ulaşmasını yardımcı olur. Shen Min kozmetik güçlü ve sağlıklı bir saç için gerekli miktarda vitamin ve mineral içeriği ile saçı besleyip, yapıtaşlarının oluşumunu destekler.

Shen Min Topical Ürünün İçeriği

Aqua ( Deionized Water ), Propylene Glycol, Herbal Blend Hair Complex [ Lawsonia Inermus ( Henna ) Extract + Equisetum Arvense ( Horsetail ) Extract + Rosemarinus Officinalis ( Rosemary ) Leaf Extract + Potentilla Erecta ( Tormentil ) Root Extract + Arctium Lappa ( Burdock ) Root Extract + Honey + Hydrastis Canadensis ( Golden Seal ) Extract ], Serenoa Serrulata ( Saw Palmetto ) Fruit Extract, Simmondsia Chinensis ( Jojoba ) Seed Oil, Lecithin, Hydrolyzed Keratin, Tocopheryl Acetate ( Vitamin E ), Carbomer, PEG-40 Stearate, Polysorbate 20, Steareth 20, Triethanolamine, Lysine Carboxymethyl Cysteinate ( and ) Lysine Thiazolidine Carboxylate, Phenoxyethanol ( and ) Methylparaben ( and ) Butylparaben ( and ) Ethylparaben ( and ) Propylparaben, Retinyl Palmitate ( Vitamin A ), Niacin ( as Nicotinic Acid,Vitamin B3 ), Pantothenic Acid ( Vitamin B5 ), Urtica Dioica ( Nettle ) Extract, Chamomilla Recutita ( Matricaria ) ( Chamomile ) Extract, Quillaja Saponaria ( Soap Bark Extract ), Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Propyl Gallate, Disodium EDTA, Quaternium 15, Quaternium 51 ( Takanal ), Biotin.

Shen Min Topical İçeriğindeki Bileşenlerin Etkileri

Saw palmetto; saçlı deride bulunan 5 alfa redüktaz enziminin tip I ve tip II izoenzimlerini izoformlarını inhibe ederek Dihidrotestosteron’ un (DHT) saç foliküllerine zarar vermesini engeller,

Chamomile ekstraktı; saç derisini nemlendirir, antiseptik özelliktedir.

Biotin eksikliğinde kafa derisinde döküntü, saç dökülmesi ve nörolojik anormallikler, alopesia ve dipigmentasyon gözlenebilir.

Pantotenik Asidin vücuttaki oranının azalması saç folikül hücrelerinin yeterince beslenememesine neden olmaktadır. Yapılan bilimsel deneylerde pantotenik asit eksikliğinin kıllarda dökülme ile sonuçlandığı gösterilmiştir.

Niacin (Vitamin B3) damar genişletici özelliğinden dolayı saç diplerindeki kan akışını arttırarak saç foliküllerinin daha iyi beslenmesini ve saçların güçlenmesini sağlar.

Nettle ekstraktı kan dolaşımını hızlandırarak aktif bileşenlerin saç folikülüne derinlemesine penetre olmasına yardım eder.

Retinyl palmitate (Vitamin A) ve Tocopheryl acetate (Vitamin E) saçlı deride antioksidan etki göstererek saç folikülüne zarar veren serbest oksijen radikallerinin inhibisyonuna yardımcı olur.

Jojoba oil; sebuma (saç derisindeki sebase gland tarafından salgılanan yağlı maddeler) karşı etkilidir. Saç derisinde pullanma oluşumunu önlemeye yardımcı olur

Shen Min Topikal ve Uygulama Şekli

Shen Min Topical‘i Saçlı deriye ovalamadan 10–12 (0.5mL) damla uygulayınız. Optimum sonuç için her gece kuru deriye uygulayınız ve 6 saat saçları yıkamayınız. Vücudun diğer kısımlarına sürmeyiniz. Göz ile temas ettirmeyiniz. Tek başına kullanılabildiği gibi Shen Min tablet ile birlikte alınabilir. Saçlı derinin tahriş olması durumunda kullanmayı durdurun. Etkin bir sonuç için 3–4 ay devam edilmelidir.

ShenMin Topikal Uyarılar / Shen Min Yan etkileri

ShenMin Topical yapılan klinik çalışmalarını sonucunda spesifik yan etkisi gözlenmemiştir.

Shen Min Topikal Nerde Satılır

Saç dökülmesi için üretilen Shen min topikal doğal bir üründür eczanelerde satılmaktadır.

Shen Min Topical Fiyatı

Shen min topical (90 ml): ortalama shen min fiyatı 55 TL dir. Shen Min ürünlerini eczanelerden satın alabilir ve güncel shen min fiyatı eczanenizden öğrenebilirsiniz.

Shen Min Kullananlar İçin

Shen Min ve benzeri ilaçlar bitkisel ürünler olup yan etkileri minime edilmiş olsada kullanım esnasında beklenilmeyen bir etki farkettiğinizde doktorunuza başvurmanız ve diğer ilaçlarla birlikte kullanımında doktor ve/veya eczacınıza danışmanızda yarar vardır.

Benzer Yazılar:

  1. Revivogen Saç Ürünü Sık Sorulan Sorular
  2. Lacinia Şampuan Saç Bakım Seti
  3. Revivogen Saç Losyonu Hakkında
  4. Bioxcin Şampuan Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Ürün
  5. Priorin Kapsül Sık Sorulan Sorular

Yorum Yap

*

Tüm hakları yasal koruma altındadır. 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu gereğince; siteye ait içeriğin hak sahibi ya da sahiplerinin yazılı izni alınmaksızın kopyalanması, yayınlanması ve dağıtılması yasaktır. Hak ihlaline sebebiyet verenler yasanın öngördüğü tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez.