vBulletin analytics

Protez Saç Kullanan Ünlüler

Kendiniz için protez saç yaptırmayı düşünüyor ve araştırıyorsanız ekran önünde sık sık karşılaştığımız yerli ve yabancı protez saç kullanan ünlüler size bir fikir verebilir…

1980′ li yıllardan önce kullanılan perukların geliştirilmiş hali olan saç protezi günümüzde bir çok yerli ve yabancı ünlüler tarafından kullanılmaktadır. Saç protezi yaptıranlar arasında futbolcu Suat Kaya, sunucu Reha Yeprem, sinema sanatçısı Bulut Aras ve John Travolta gibi ünlüler yer almaktadır.

Deneyimsiz ve müşteri memnuniyetinden çok para odaklı çalışan firmaların yaptığı uygulamalar pek iç açıcı olmasa da işini iyi yapan saç protezi firmaları bu konudan muzdarip olanlar için alternatif bir yol gibi görünmektedir.

Saç protezi uygulayan firmalar bu sistemi kullanan kişilerin günlük sosyal yaşamlarına (yıkamak, fön çekmek, taramak, denize ve havuza girmek, spor yapmak vs… ) aksama olmadan devam edebildiklerini söylese de, protezin belirli aralıklarla bakımının yapılması ve bir süre sonra yenisinin alınmasının gerekliliği gibi nedenler protez kullananlar için biraz yorucu olabilmektedir.

Ve işte saç ekimi ve diğer ürünlerden istediği sonucu alamayan yerli ve yabancı protez saç kullanan ünlüler;

Protez Saç Kullanan Ünlüler – Yerli Ünlüler

Kullandığı bilinen veya gazetelerde ilanı çıkan bazı protez saç yaptıran ünlüler;

Tolga Karel Protez Saç Ekimi Oyuncu Tolga Karel

1978 doğumlu Tolga Karel’ de seyrelen saçları için protez saç kullanmakta.


Futbolcu Suat Kaya - Saç Protezi Eski yıldız futbolcu Suat Kaya

Uzun bir süredir saç dökülmesi sorunu yaşayan futbolcu Suat Kaya saç protezi sistemi ile tekrar eski saçlı haline döndü.

Saçsız kaldığına kim üzülmezki diyen Suat Kaya, bu sorunu uzun bir süre yaşadım, birçok yollar denedim ve son olarak saç protezi yaptırmaya karar verdim diyor.


Saç Protezi Kullanan Ünlüler Şarkıcı Fatih Ürek Şarkıcı Fatih Ürek

Saçlarım protez. Ensemde kalanları boyatıyorum. Frapan bir insanım. Kel yaşayamam. diyen Fatih Ürek dökülen saçlarını kompleks yapmayan ve saç protezi kullandığını saklama ihtiyacı duymayanlardan.


Manken ve sunucu Murat Başoğlu - Saç Protezi Manken ve sunucu Murat Başoğlu

Bir zamanlar Şebnem Dönmez ile sabah şekerleri programını sunan ve şu sıralar geliştirmiş olduğu vucudu ve yeni görünümüyle ekrana gelen Murat Başoğlu protez saç kullananan bir başka ünlü…


Oyuncu Sinan Çalışkanoğlu - Saç Protezi Oyuncu Sinan Çalışkanoğlu

1978 İstanbul doğumlu Selena ve Türk Malı gibi tv dizilerinden tanıdığımız oyuncu Sinan Çalışkanoğlu da dökülen saçları için saç protezi kullanıyor.


Manken ve sunucu Reha Yeprem - Saç Protezi Manken ve sunucu Reha Yeprem

1985 yılında dans ederek sanat hayatına başlayan veya birçok programda sunuculuk yapan Reha Yeprem de uzun bir süredir dökülen saçları için protez saç kullanan ünlüler arasında yer almaktadır.


Nuri Alço - Saç Protez Sistemi Sinema sanatçısı Nuri Alço

Set çalışmaları, rol gereği devamlı şaçlarıma fön çektirmek ve yoğun temponun verdiği stres ile saçlarının döküldüğünü söyleyen Nuri Alço saç protez sistemi yaptıran ve saklamayanlardan.


Burçin Bildik - Saç Protezi Yaptıranlar 118 33 Burçin Bildik

Birçok reklam filminde yer alan ve en çok 118 33 reklamları ile hafızalara kazınan Burçin Bildik ‘de saç protezi yaptıran ünlüler arasında yer almaktadır.


Asım Yıldırım - Saç Protez Sistemi TV Spikeri Asım Yıldırım

Ekranlarda sıkça rasladığımız Yozgat doğumlu sunucu, haber spikeri, yapımcı ve yazar Asım Yıldırım’ da protez saç yaptıranlar arasında.


Prof Dr Mim Kemal Öke - Saç Protezi Sistemi Prof Dr Mim Kemal Öke

1955 yılında İstanbul’da doğan ve Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof Dr Mim Kemal Öke de saç dökülme sorunu için uzun bir süredir protez saç kullanan ünlüler arasında ve Kader ortaklarına yürekten tavsiye ederim diyor…


Ses Sanatçısı Bedri Ayseli - Saç Protezi Kullanan Ünlüler Ses Sanatçısı Bedri Ayseli

Uzun bir süredir bu sistemi kullanan Ses Sanatçısı Bedri Ayseli saç problemi veya saçının seyrekliğinden şikayetçi olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir sistem diyor.


Sinema Sanatçısı Bulut Aras - Saç Protezi Kullanan Sinema Sanatçıları Sinema Sanatçısı Bulut Aras

Herzaman iyi ve bakımlı görünmeye önem veren Bulut Aras geçen zaman içerisinde saç dökülmesi sorunununu saç protezi ile aşan sanatçılarımızlardan.


Tiyatro Sanatçısı Tümay Torun - Saç Protezi Kullanan Ünlüler Tiyatrocu Tümay Torun

Bir kadın ve bir sanatçı olarak saçlarımın ne kadar değerli olduğunu kaybedince anladığını söyleyen Sanatçı Tümay Torun saç protezi kullanan bir başka sanatçımız.


Şarkıcı Müslüm Gürses - Saç Protezi Kullanan Ünlüler Müslüm Gürses

Müslüm Gürses bir kaza sonucu saçlarını kaybedince çözümü saç protezi yaptırmakta buldu.


Sunucu Murat Yeni - Saç Protezi Kullanan Sunucular Sunucu Murat Yeni

Samanyolu televizyonunda yayınlanan Maceracı programını sunan ve hayatı yollarda geçen adam Murat Yeni protez saç kullanan ünlüler arasında.


Futbolcu Evren Turhan - Saç Protezi Kullanan Futbolcular Futbolcu Evren Turhan

10 Eylül 1974, Kayseri dogumlu olan Evren Turhan da Suat Kaya gibi protez saç kullanan futbolcular arasında.


Ses sanatçısı Aykut - A.H.A - Saç Protezi Kullananlar Ses sanatçısı Aykut

Ses sanatçısı Aykut (.A.H.A – Aykut-Hakan-Ayşe) saç ektirme ve başka denemelerden sonra saç protezi kullanmaya başlamıştır.


Sanatçı Mahmut Hekimoğlu - Saç Protezi - Yapay Saç Sanatçı Mahmut Hekimoğlu

1952 Adana’da doğan ve sinemada güçlü kişilikleri oldukça başarıyla canlandıran bir karakter oyuncusu olan Mahmut Hekimoğlu uzun bir süredir saç ekletme sistemi olam protez saç kullanmaktadır.


Şarkıcı Mirkelam - Saç Protezi Şarkıcı Mirkelam

Mirkelam da protez saç kullanıyor. Hatta türkiye de ilk kullanmaya başlayan ve ülkemizde yaygınlaşmasını sağlayan kişi olduğu söyleniyor.


Selami Şahin - Peruk kullananlar Selami Şahin

Ünlü sanatçı en büyük derdi saç dökülmesi proplemi yüzünden yıllarca ustaca peruk kullanan ünlü isimler arasında.


Kahtalı Mıçı - Peruk kullananlar Kahtalı Mıçı

Kahtalı Mıçı peruk kullanan ünlülerimizden.
Erol Büyükburç - Peruk kullananlar Erol Büyükburç

Erol Büyükburç uzun bir süredir peruk kullanıyor
Erol Evgin - Peruk kullanan ünlüler Erol Evgin

Çok genç yaşlarda saçları dökülen Erol Evgin uzun yıllardır ustalıkla peruk kullanan ünlülerden.


Kartal Tibet - Peruk kullanan ünlüler Kartal Tibet

Gençlik yıllarında genç kızların başını döndüren ünlü sanatçı, şimdilerde siyah peruğu ile dikkat çekiyor.

Sanatçı Burçin Bildik, Eski Mhk Başkanı Bülent Yavuz, Sanatçı Naim Akan vs. vs…

Saç Protezi Kullanan Ünlüler- Hollywood Ünlüleri

Saç kaybı herkes için can sıkıcı bir olay. Üstelik birde sürekli göz önünde olan ünlü biriyseniz bunun getirdiği stres ve baskıya saç dökülmesi sorununu da eklediğinizde durum çok daha yıkıcı ve travmatik bir hal haline gelebiliyor.

Bu problemin üstesinden gelmeye çalışan bir çok ünlü isimde saç ekimi veya protez saç gibi alternatif yöntemlere başvuruyor. İşte yerli ünlülerimizden sonra saç protezi kullanan hollywood ünlüleri

Ben Affleck, Brendan Fraser, John Travolta, Nicolas Cage, Tom Hanks gibi isimler saç protezi kullanan ünlülerden sadece bir kısmı…

Ve işte protez saç kullanan yabancı ünlüler;

John Travolta

Saç Protez Yaptıranlar Yabancı Aktörler - John Travolta Sac Protez Yaptıran Yabancı Ünlüler John Travolta
Protez Saç Modelleri - John Travolta Protez Saç Yapımı - John Travolta
Protez Saç Resimleri - John Travolta Protez Saç ve John Travolta

53 yaşındaki John Travolta suni saç kullandığının ortaya çıkması ile 20 senedir peruk kullandığını itiraf etti.

John Travolta ‘Uzun süredir peruk kullandığım doğru. Saçlarımı kaybetmemek için her yolu denedim. Maalesef kelim. Beni bırakın da Bruce Willis’e bakın’ dedi.

Travolta’nın eski bir arkadaşıda Travolta nın hiçbir zaman sırma saçlara sahip olmadığını söyledi. Uzun zamandır peruk kullanan aktör, şeffaf fileli son teknoloji ürünü suni saç ile baştaki saçsız bölgeleri naturel bir şekilde kapatıyormuş.

John Travolta’nın saç köklerine dikkatli bakıldığında bunların yapıştırma olduğu anlaşılıyor.

John Travolta peruk taktığının öğrenilmesiyle yaşadığı kısa bir depresyon sonrası rahatladı. Ünlü aktör, ’20 senedir peruklu halimle sizi kandırdım. Ama artık hem içim hem de kafam rahat. Peruklu görüntülendikten sonra suni saçlarla karşınıza çıkmak olmazdı. Artık kel ve özgür bir adam olarak çok daha mutluyum’ dedi.Peruğunu çıkartan Travolta saçını kısa kestirip az saçlı hali ile kameralara gülümseyebiliyor. Şimdi Amerikan basını peruklu mu yoksa kel John Travolta’nın mı daha iyi göründüğünü tartışıyor.

Brendan Fraser

Saç Ekimi Protez Kullanan Ünlüler - Brendan Fraser Protez Saç Kullanan Yabancı Ünlüler - Brendan Fraser
Protez Saç Hakkında - Brendan Fraser Protez Saç Kullanan Yabancı Aktörler

Mumya filmi serisi ile tanınan ve şuan 40 lı yaşlarda olan Brendan Fraser saç protezi kullanan ünlüler arasında. Uzun süredir saç dökülmesi problemi yaşıyan Brendan Fraser bu sorununu ustalıkla kullandığı protez saçları ile kapatıyor.

Ben Affleck

Protez Saç Yapan - Ben Affleck Protez Saç Nakli - Ben Affleck

Ünlü oyuncu Ben Affleck katıldığı bir partide saçlarının yere düşmesiyle protez saç kullandığı ortaya çıktı.

Affleck’in suni saçları bir partide meslektaşı Vince Vaughn ile şakalaşırken düştüğü öğrenildi. Partiye katılan bir görgü tanığı, ‘Ben afallayıp kaldı ve arkadaşlarından, bu olayı kimseye anlatmamalarını rica etti’ dedi.

Buna rağmen Loreal firması ile bir reklam filmi için masa başına oturan Affleck, şampuan reklamında oynaması için 1.5 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı.

Nicolas Cage

Protez Saç Ekim - Ben Affleck Protez Saç Kullananlar - Ben Affleck
Protez Saç Uygulaması - Ben Affleck Protez Saç Yaptıranlar - Ben Affleck

Hollywood aksiyon kahramanı Nicolas Cage filmlerdeki uzun kısa farklı modellerdeki protez saçlarıyla oldukça göz dolduruyor.

Tom Hanks

Protez Saç Yaptıran Ünlü İsimler - Tom Hanks Protez Saç Yaptıran - Tom Hanks

Tom Hanks de protez saç kullanan ünlüler arasında…

No related posts.

Yorumlar

 1. metin says:

  yakışıyorsa kazı gitsin yada saç ektir…uğraşılmaz öle protez mrotez saçlarla

 2. hakannn says:

  Brendan Fraser abimizin proztez saçı iyi görünüyor baya

 3. murat says:

  bu protez saç olayları bir halta yaramaz ya kandırmaca hepsi….bende protez saç yaptırmayı düşünüyordum araştırdım biraz yaptıran birkaç kişi buldum memnun değil bi çoğu çıkarıp atıyormuş zaten

 4. volkan says:

  arkadaşlar ben protez saç işi ile ugraşıyorum kesinlikle düşündügünüz gibi degil.son sistemler harika ii olmasa bi çok ünlü bunu kullanmaz zaten…

 5. semih says:

  tvden gördüğüm kadarıyla protez saç yaptıran biçok ünlününkü bile doğal görünmüyor ve oldukça zahmetli bişi john travolta bile usanmış bırakmış.

 6. hasan says:

  ben sekiz yıldır kulanıyorum şuana kadar bir sorun yaşamadım protez saçı eleştiren protez saçı kulanmışlarmı hayır bide porotez saçı çekmeyle çıkaramazşın

 7. yusuf says:

  gerçekten doğal görünse hertürlü zahmetine katlanırım ama doğal deiller kesinlikle hem onca zahmetine katlancam hem insanlar kafandaki nedir diye dalga geçecekler değmez kesinlikle…

 8. çerko says:

  Bence protez saç kullanıcanızaa peruk alıp kafanıza takın daha iiii olur. çünkü o da zaten peruk ve peruk gibi duryoo.. birsürüde para veriosnzz yok bakımıymış yok şampuanıymışş.. yani anlıycanız sırf para tuzaaa..

 9. kenan alpogan says:

  Protez saç değil bu biofiber saç..Yani suni saç..Çok gelişmiş bir sistem..Ya ayrıca bunlar Holywood yıldızları…Bunlarda kum gibi para var,şöhret var..ABD ve İngiltere'de tıp ve teknoloji alanında bizden çok ileride..Bunların kullandıkları saç protez değil..Biofiber saç..Yani suni saç..Protez gibi yapıştırma felan değil..Doğrudan ekim..Suni saç ekiyorlar..Bir ara Türkiye'de de uygulandı özel bir hastanede ama yüksek maliyetinden ötürü kimse rağbet etmeyince kaldırıldı..

 10. Tolga says:

  Bir şeyler biliyormuş gibi, kulaktan dolma mahalle bilgileri ile konuşanlar var aranızda,

  Bir şeyi seviyorsanız zor da olsa kolay gelir,
  Bir şeyi sevmiyorsanız kolay da olsa zor gelir.

  Tabii ki bakış açınız varsa…
  Bunu anlayabiliyor iseniz.

  Tv karşında yatıp göbek bağlayan mı, yoksa düzenli spor yapıp hit duran mı?
  Hangisi zahmetli,

  Zaten tipinde meymenet yoksa, saç senin neyine…..

  Ben tam 15 yıldır saç protezi kullanıyorum.

  Tabii ki zorlukları da var.
  Ama benim yaşıtlarım çoktaaan tipten emekli oldu…

  Öyle kafanıza göre sallamayın…

 11. korcan says:

  Ben bir ara saç ektirmek için araştırma yaptim çok pahalı idi. Hatta bazı yerler 6500 euro istemişti.
  Protez firmalari saç ekiminden daha sık ve original bir görüntü veriyor da işe yaramaz.

  Saç derisine tutkal ile yapiştiriyorlar oda çok kötü kaşıntı yapiyor. Bzilarıda saç gibi dikiyor. Oda daha ayri bir eziyet.

  En iyisi bruce willis tarzıdır. Usturaya vurdurup gezeceksin.

 12. T1990 says:

  4 senedir protez saç kullanıyorum son derecede memnunum.Kesinlikle tavsiye ederim.

 13. T1990 says:

  Tabi dandik bir yerde yaptırırsan kafanda kaşınır peruk gibi de durur malesef masraflı protez saçı 1000 dolardan aşağı alamazsınız ve 2 sene gider ayrıca her bakım için 50-70 milyon arası bakım ücreti verilir ve 10 günde bir 3-4 saatinizi ayırmanız gerekiyor.Abartıldığı kadar da zahmetli değil.Bu güne kadar kimseden olumsuz bir yorum almadım.Kaşıntı çok nadir oluyor.Belki cilt hassasiyetine göre değişebilir bilemiyorum.Düzenli bakım yaparsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.Sık seyahat eden biriyseniz ve düzenli bakım yaptıramayacaksanız o zaman girişmeyin derim.Çünkü bakım zamanı geçirince hem dandik duruyor hemde sıkıntı yaratıyor.

  • Suat Balta says:

   10 Günde bir mi?
   Senin sistemin neden 10 gün gidiyor? ben bakımlara birbuçuk ayda bir gidiyorum. sana yapılan sistem çok eski bir yöntem bence.
   hairlife a gel bu dertten kurtul. mecidiyeköy de bir firmada yaptırmıştım ben adamlar sadece bantla bakım yapıyoırlar bu doğru değil. hairlife kurumsal firma ve ilaçların hepsi amerikadan geliyor. erken akma yapmıyor. sen bence hairlife ı ara…

 14. Fahri YILMAZ says:

  Dostlar Selam,

  Şimdi burada gerçeklerden bahsedeceğim. Nerede nasıl yaptırdığım önemli değil. Burada firma adı vermeyeceğim. Ben 8 yıldır protez saç kullanıyorum. İnanın hayatım değişti. Yaşım 45 ama görenlerin 36-37demesi gayet hoşuma gidiyor tabi ki. Evet ilk başta 3 ay zorlandım ama daha sonra vazgeçemediğim aksesuarım gibi oldu. Şimdi insanlar peruk diye bakıyor olaya bu yanlış. Biraz bilinçli olan farkı görür. Tek yanlış olan olay bu işi perukçuların yapması. Türkiye de 3-5 büyük firma var bu işi yapan. Gidin onlara profesyonelce yüz şeklinize göre estetik bir tasarımla doğal saç telinizden üretilen saç yerleştirme sistemini kullanın. Benim arkadaşlarımdan bazıları hala protez saç kullandığımı bilmez. Sadece helal olsun iyi bakıyorsun kendine. Vs… Burada önemli olan doğallık ve işi profesyonellerin yapması. Sakın ama sakın merdiven altı firmalarda,perukçularda,kuaförlerde bu işi yaptımayın. Mutsuz olursunuz.
  İsteyene fotoğraflarımı gönderirim. newhapy@gmail.com

 15. Suat Balta says:

  Hakikaten kafadan sallamışlar, ben hairlife da bir kaç ay önce saç protezi yaptırdım.
  İnanılmaz güzel oldu.
  yahu bu saç ekimi yapan doktorlar var ya, böyle sitelerde hep yalan söyliyorlar.
  Memnun değilim yazılarını onlar ve yandaşları yazıyor.
  İnanmayın.
  Protez saç en iyi ve çözümcü yöntem, eeee bazı şeyler meşakat olmadan olmaz. Bahçeyi kazmadan düzenlemeden güzelleşmez.
  Öyle hooooooooop hokus pokus nerede var ki.
  Saç ekimi ile kim saçına kavuşmuş, saç ekimi yaptıranlar bir çoğu davalı diğerleri ise uğraşmıyor.

  Hairlife da saç protezi yaptırın şikayet etmezsiniz.

  Ben daha önce merdiven altı firmaya ucuz protez saç yaptırdım başıma dert oldu. Az kaldı bende kullanmaktan vazgeçecektim. Hairlife da Buson hanım kendi adı gibi, vazgeçirdi. Buson oldu ve hairlife firmasındayım.
  Suat Balta
  suatbalta82@gmail.com

 16. Suat Balta says:

  Tolga Karel protez saç kullanmıyor.
  Sadece o firmadan hesapta protez saç kullanıyorum video çekimlerine katılıp para aldı.
  Tolga Karel o protez saç çekimlerinden sonra saç ekimi firması ile de çekim yaptı.
  oradan da para aldı…protez saç kullanıyor diye yansıtmayın…

Yorum Yap

*

Tüm hakları yasal koruma altındadır. 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu gereğince; siteye ait içeriğin hak sahibi ya da sahiplerinin yazılı izni alınmaksızın kopyalanması, yayınlanması ve dağıtılması yasaktır. Hak ihlaline sebebiyet verenler yasanın öngördüğü tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez.