vBulletin analytics

Yağlı Saçlar İçin Bakım ve Kür Önerileri

Yağlı saçlara genellikle hormonal düzensizlikler neden olmaktadır bunun sebeplerine de ancak uzman doktorlara danışarak ulaşabilirsiniz.Ancak bizim de uygulayabileceğimiz birkaç yöntem var

Yağlı saçları kaynar su ile yıkamayınız. Zira bu işlem saç diplerini tahrip edip daha çok yağlanmasına sebeb olacaktır. Yağlı saçlara çok fazla sprey sürülmemeli bu da çok yağlanmasına yol açacaktır. Yağlı saçlar mümkün olduğu kadar sıcaktan korunmalıdır.

Fön, elektirikli bigudiler ve saç derisine ısı veren bütün elektrikli aletlerden kaçınılmalıdır. Aynı zamanda saçınızı aşırı taramak da deri üzerindeki kan dolaşımını artıracağından bu da saçların daha çok yağlanmasına sebeb olacaktır. Yağlı saçlara fazla dokunmamanızı öneriyorum. Çeşitli bakım elemanları kullanacaksanız eğer bunu sadece saçlarınıza sürünüz, kafa derisine uygulamamaya çalışın.

Yağlı saçlar istediğiniz kadar sık yıkayabilirsiniz yalnız şampuanının saç yapınıza uygun olmasına özen gösterin. Kullandığınız taraklar ve fırçalar da kaliteli olmalıdır. Kısa bir saç modeli yağlı saçlar için daha da uygundur. Çünkü bakımı daha kolay olur.

Yağlı saçları ayda bir kere bira ile ıslatıp kafa derinize masaj yaparak saçlarınız 15-20 dakika dinlendirdikten sonra yıkayınız.

Evde yapabileceğiniz doğal malzemelerden oluşan birkaç kür:

Yağlı Saçlar İçin Kür

4- 5 kaşık deniz tuzunu suda eritip saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışımla durulayın ve saçlarınızı dinlendirin.

Bu kürü yağlı saçlar ve kepekli saçlar için kullanabilirsiniz.

Kırık saçlar için maske

Malzemeler:

Dulavrat Otu

Uygulama

Kirli saçınıza tamamen ıslanıncaya dek dulavrat otu yağı sürüp bir saat bekledikten sonra yıkayın.

Benzer Yazılar:

  1. Saç İçin Kür ve Yumuşatıcı – Bitkisel Bakım Önerileri
  2. Baharda Güçlü Saçlar İçin Doğal Bakım Önerileri
  3. Yıpranmış Saçlar İçin Bakım
  4. Beyaz Saçlar İçin Bitkisel Çözüm
  5. Saç Dökülmesi Kepek İçin Bitkisel Bakım

Yorumlar

  1. asuman says:

    yhaa bnim sacım hem ck yaglı hmde ck kepekli sacımı kesmekte istemiyorum nasıl kurtula bilirim lütfen cevap atın

Yorum Yap

*

Tüm hakları yasal koruma altındadır. 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu gereğince; siteye ait içeriğin hak sahibi ya da sahiplerinin yazılı izni alınmaksızın kopyalanması, yayınlanması ve dağıtılması yasaktır. Hak ihlaline sebebiyet verenler yasanın öngördüğü tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez.