vBulletin analytics

Beyaz Saçlar İçin Bitkisel Çözüm

Saça rengini veren maddenin vucutta eksilmesi ile beyaz saçlar meydana gelir. Beyaz saçlar insanın yaşını ortaya koyabilen en önemli gösterge olsada herzaman yaşlanıldığı anlamına gelmez, çünkü saç beyazlaması 20 li yaşlardayken bile görülebilir. Genç yaşlarda oluşan beyaz saçlar genelde ırsidir.

Beyaz saçlar tamamen engellemez ama uygulanan doğal yöntemler ile bir süreliğine geçiktirilebilir.

Beyaz Saçlar İçin Bitkisel Öneriler

Gül yaprakları yıkandıktan sonra güneş altında temiz bir zemine serilerek kurutulur. Kurutulan yaprakların yakılmasından elde edilen küle, lapa kıvamına gelinceye kadar badem yağı ilâve edilerek yoğrulur. Saçlar hazırlanan gül lapası ile haftada bir ovularak yıkanır.

Gül yaprakları yıkanır sonrasında güneş altında temiz bir zemine serilip kuruması beklenir. kuruyan yaprakların yakılması ile elde edilen küle, lapa kıvamına gelinceye kadar badem yağı ile yoğrulur. Saçlar hazırlanan gül lapası ile haftada bir masaj yapılaak yıkanır.

Yeşil ceviz kabukları, çaylı suda yarım saat kadar kaynatılıp süzülür ve içine badem yağı ekleyerek karıştırılır. Hazırlanan bu karşım ile saçlar günaşırı yıkanır.

Kına yaprağı kurutulup un haline getirilir. Sonrasında on beş dakika kadar suda kaynatılır ve ince bir tülbentte süzülür. Elde edilen posa yatmadan önce saçlara masaj yapılarak sürülür.

Saçı Koyulaştırmak İçin Adaçayı Saç Boyası

1 avuç ada çayı yaprağını 1 litre suda haşlayın. 2 saat kadar demleyip süzün. Saçınıza dökün ve yarım saat bekletin, sonra durulayın. Büzücü özelliğinden ötürü ada çayını, yüz buharı ve yüz maskesi içinde kullanabilirsiniz.

Saçları Kuvetlendirmek İçin

Hamame otunun yaprak ve köklerini demlenmiş çay suyunda yarım saat kadar kaynatın. Sıkarak elde ettiğiniz sıvıya, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısı ekleyip pamuk yağı ile çırpın. Saçlarınızı hazırladığınız şampuan ile günaşırı yıkayın.

Dalından toplanan karadulları, demlenmiş çay suyunda on dakika kaynatın. Sıkarak elde ettiğiniz sıvıya şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısı ilâve edilerek pamuk yağı ile çırpın. Hazırlanan bu şampuan ile yatmadan önce saç banyosu yapılır.

Gelincik yapraklarını tohumları ile birlikte yirmi dakika kadar kaynatın. Süzülerek elde edilen sıvıya, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta akı ilâve edilerek pamuk yağı ile çırpın. Hazırlanan bu şampuanla saçlar sık sık yıkanır.

Benzer Yazılar:

  1. Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir
  2. Saç İçin Kür ve Yumuşatıcı – Bitkisel Bakım Önerileri
  3. Saç Nasıl Çabuk Uzar. Uzun Saçlar İçin Bitkisel Öneriler
  4. Saç İçin Bitkisel Öneriler
  5. Ahmet Maranki Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Öneriler

Yorum Yap

*

Tüm hakları yasal koruma altındadır. 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu gereğince; siteye ait içeriğin hak sahibi ya da sahiplerinin yazılı izni alınmaksızın kopyalanması, yayınlanması ve dağıtılması yasaktır. Hak ihlaline sebebiyet verenler yasanın öngördüğü tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikle tavsiye edilmez.